+90 543 542 88 00

info@bibubapr.com

Ünlü Fenomenlerden Influencer olma tavsiyeleri

Ünlü Fenomenlerden Influencer olma tavsiyeleri

Sosyal medya influencerları markalarla yaptıkları işbirlikleri sayesinde lüks davetlere katılma, dünyayı gezerken ücretsiz konaklama ve en yeni ürünleri deneyimleme gibi imtiyazlardan yararlanabiliyorlar. Bunların yanı sıra fenomenleşerek tüm dünyanın tanıdığı influencerlar hâline gelen sosyal medya ünlülerinin yıllık gelirleri 15 milyon doları aşıyor. Gün geçtikçe markaların daha fazla yöneldiği influencer pazarlama stratejisi, sosyal medyayı aktif olarak kullanan kişiler için yeni bir gelir kaynağı hâline geldi. Daha çok mizah içerikli paylaşımların yapıldığı ülkemizde kendi alanında uzman ve influencer olma kimliğini edinerek başarılı işler ortaya koyan sosyal medya ünlüleri de var elbette. Eğer siz de milyonlarca kişi tarafından tanınmak, markalarla işbirliği yaparak keyifli bir kariyer yolu çizmek ve bilgilerinizi insanlara aktararak faydalı olmak isterseniz; dünyaca ünlü sosyal medya fenomenlerinin influencer olma yolundaki tavsiyelerine kulak verebilirsiniz. 

Yeme  – içme bloggerı Gabi Dalkin: “Kendi sesinizi bularak peşinden gidin. İster yemek ister yazmak üzerine olsun hiç kimse sizin anlattığınız gibi bir hikâye anlatamaz. Bu yüzden ne paylaşmak istediğinize karar verin ve sonrasında balıklama dalın!”

İllüstratör & tasarımcı Hayden Williams: “Tasarımcı ve sanatçı olmak isteyenlere tavsiyem yeteneklerine odaklanmaları, yaptıkları her şeyde istikrarlı olmaları ve dünyaya kendi izlerini bırakmalarıdır. Sizi diğer herkesten ayıran şeyler üretin.”

Moana Bikini kurucusu ve tasarımc Karina Irby: “Çeşitlilik: Tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymayın. Bir sosyal medya kanalı bir kişi ya da işletme için işe yarayabilirken diğeri için başarısızlıkla sonuçlanabilir. Instagram’da büyük bir takipçi kitleniz olabilir ama sizinle para harcayanlar Facebook’ta yer alırlar.”

Musical.ly yıldızı & aktör Casey Simpson “Instagram fotoğrafları için en iyisi yüksek çözünürlüklü bir kamera olabilir ama tek sahip olduğunuz şey bir telefonsa, üzülmeyin. Yine de kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Aydınlatma bir fotoğrafı güzelleştirebilir ya da berbat edebilir, bu yüzden önerim ışığı her zaman en iyi şekilde kullanmaya çalışmanızdır.”

National Geographic fotoğrafçısı & konuşmacı Michael Yamashita: “Bence iyi bir fotoğraf kendini gösteriyor. Ortalıkta bir sürü korkunç ıvır zıvır var.”

Moda bloggerı Iga Wısocka: “Bir takipçi olsaydım görmek istediğim şeyleri paylaşmaya çalışıyorum.”

Abdürrahim ÖZSOY

Yorum Yok

Yorum Gönder