+90 543 542 88 00

info@bibubapr.com

Influencer Başvurusu

Reklam21web
“Etkileşimlerim organik, sadık kitlem var, gelişmeyi ve geliştirmeyi seviyorum.” diyorsan; reklam networkümüze katıl, reklam verenlerimizle iş birliğine başla! Randevu için şimdi formu doldur ekibimiz sana ulaşsın!

    Influencer Nedir?

    Influencer, alanında uzman olarak kabul edilen, sosyal medyada istikrarlı bir takipçi kitlesi olan, fikirlerine güvenilen ve onaylanan kişi olarak tanımlanır. Bu kişiler sosyal medyada takipçilerine rehberlik etmekte ve tavsiyelerde bulunmaktadır. Kendi deneyimlerini paylaşırken, aynı ihtiyaçlara sahip başkalarına da yardım eder. Kullanıcılar genellikle tercihlerine ve zevklerine uyan etkileyicileri takip eder. Hayata olan merakları ve ilgileri her geçen gün artıyor. Özellikle Instagram influencerları bu günlerde en çok takipçiye sahip. Peki Instagram etkileyicisi ne anlama geliyor? Instagram influencerları, sosyal medya uygulaması Instagram aracılığıyla gönderiler, makaralar, hikayeler ve canlı yayınlar paylaşarak takipçi kazanan kişiler olarak bilinir.

    Influencerlar, günümüzün tamamen sosyal medyaya hitap eden mesleklerine göre çok farklı bir yapıya sahip olmasına rağmen, ünlüler gibi dışarıdan da takipçileriyle buluşabiliyor. Bu nedenle, sosyal medyaya ek olarak, etkileyiciler de belirli bir bağlamda bir etki yaratabilir. Influencer, kendi alanıyla uyumlu deneyimler paylaşırken aynı zamanda ücretli ortaklıklar ve reklamlar da üretir. Bu sayede kazanç sağlayabilir. Özellikle Instagram fenomenleri, alışveriş siteleri ve büyük markalarla olan ortaklıklarını gönderileri ve hikayeleri aracılığıyla takipçilerine sergilemektedir. Böylece influencer finansal gelir elde ederken, kullanıcılar da ilgilerini çeken reklamlarla ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.